HepiSorKategori: Sağlık50 günlük köpeğimiz şuanda iç parazit döküyor. ..
Profile photo ofoz-ozkoyluoz-ozkoylu 3 sene önce sordu

50 günlük köpeğimiz şuanda iç parazit döküyor. Veteriner kontrolünden geçti. İlaçları verildi. Evde ufak bir oğlum var. İyileşene kadar temas ettirmemeye çalışıyorum. Fakat parazitlerin hava yoluyla bile geçebildiğini okumuştum. Bebeğime de geçmesinden korkuyorum. Bu konuda ne yapabilirim ? Temizliğimize oldukça dikkat ediyoruz.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bu konuda bahsettiğiniz kadar tedirgin olmanıza gerek yok. Eğer köpeğinizin dışkılarını düzenli olarak uzaklaştırabiliyorsanız içinizi rahat tutabilirsiniz. Bebeğiniz için de risk almamak adına parazit tedavilerinin bitmesini bekleyebilirsiniz. Sonrasında düzenli olarak parazit kontrollerini yaptığınız sürece bir problem olmayacaktır. Çocukların gelişim ve büyüme döneminde evcil hayvanlarla yakın ilişki kurmalarının olumlu sonuçlarını araştırmalar gösteriyor.
 
Merak ettiğiniz her konuda bize ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Profile photo ofoz-ozkoyluoz-ozkoylu 3 sene önce yanıtladı

Teşekkür ederim cevabınız için. Dışkılarını hemen temizliyorum deterjanlı su ile. Hem kokmasın hemde mikrop kalmasın diye. Gün içerisinde oda da kapalı tutmak istemiyorum zaten çok bitkin ve üzgün. Yalnız kalarak daha da üzülmesini istemiyorum. Oğlum onunla oynayabilmek için can atıyor. İzin vermediğim de küsüp ağlıyor ona da dayanamıyorum. Ona dokunması bir sorun olmayacaksa içim çok rahatlamış olacak gerçekten. İkisini ayırmak oldukça zor çünkü.

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?