HepiSorKategori: Sağlık6 aylık kedilerimden biri ishal ve kusuyor
Seyma 3 sene önce sordu

Merhaba 2 tane tekir kedi sahiplendim aldığımda 1 aylıklardı aşıları tamamlandı şuan 5-6 aylıklar biri biraz zayıf diğerinin kilosu iyi bugün kedilerden biri ishal olmuş ve kusmustu bende hangisi olduğunu anlamak için ayırdım şuan biri ağlar gibi miyavliyo ikisininde burnu ıslak akıyo gibi ve sürekli ayağıma dolanıp benden bişey istiyo ve sürekli hırlıyo ne yapmam lazım ?(soğukta kaldılar ama aliskinlardı)

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedilerinizin olası sağlık problemlerini birbirlerine bulaştırma riskinden dolayı her 2sini de ayırmalı ve yakından gözlemlemelisiniz. Parazit tedavilerinin de tekrarlandığını varsayarak kedilerinizde bir viral enfeksiyon olabilir.
 
Detaylı bir muayene yapılması ve kan değerlerinin yorumlanması olası hastalıkları erken dönemde farkedilmesini sağlayabilir. Bu da olası tedavi sürecini ve masraflarını azaltacaktır. Burun , göz akıntıları, hapşırma gibi belirtiler solunum sistemini etkileyen hastalıklarda görülebilir. Virüs yada bakteri kaynaklı olmasına göre tedavi seçenekleri de belirlenecektir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?