HepiSorKategori: Sağlık7 yaşında Sibirya kurdum var vücudunda şişlikler çıktı
Hande 3 sene önce sordu

Merhaba, 7 yaşında Sibirya kurdum var (erkek,23 kilo, parazit aşıları yapılıyor) kliniğe götürmem zor oluyor eğer gerekli görürseniz götüreceğim cevaplarsanız çok sevinirim.. 1 aydır vücudunda sivilceye benzeyen beyaz şişkinlikler çıktı kafasında,kulak arkasında,boynunda ve kollarında. İlgisi var mı bilmiyorum ama bugünde topalladığını gördüm korktum size sormak istedim. Resim ekliyorum

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle köpeğinizin yaşı dolayısıyla eklem kaynaklı bir topallama yaşıyor olabilirsiniz. Topallığın muayenesine göre röntgen çekilmesi gerekebilir. Eklem konusunda da destekleyici takviyeler kullanmanız önerilebilir. 
 
Bununla birlikte bahsettiğiniz şişlikler mast hücrelerin üremesi ile görülüyor olabilir. Bahsettiğiniz şişliklerin büyümesini takip etmeniz önemli. Ayrıca içerik olarak akıntı görmeniz de farklı sebeplerin belirlenmesi amacıyla veteriner hekiminize başvurmanızı gerektirebilir. Gerekli görülmesi durumunda bölgeden biyopsi alınarak laboratuvara gönderilmesi önerilebilir. 
 
Dostunuzun iştahını, genel keyfini takip etmeniz ve müsait bir zamanınızda veteriner hekime göstermenizi öneriyorum. 
 
Geçmiş olsun

ruzgar 3 sene önce yanıtladı

Merhaba cevabınız ve ilginiz için teşekkürler. Bütün tahlillerini yaptırdım, karaciğer değerleri düşmüş ,vitamin takviyesi alıyoruz. Benzer sorun yaşayan birine yardımcı olur belki diye belirtmek istedim..

Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Geri dönüşünüz için biz teşekkür ederiz. Umarız bir an önce dostunuz sağlığına kavuşur.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?