HepiSorKategori: Sağlık8 aylık erkek Kedim akşam bir kaç kere kustu
Hanife 2 sene önce sordu

8 aylık erkek Kedim akşam bi kaç kere kustu her zaman iştahla yediği mamayı yemiyor önceki sahibinden aldığım bilgiye göre kıl tüy yutmuştur diye bahçeye çıkardım ancak ot falan da yemedi. oldukça haşin ve yaramaz bir kediydi . ancak belki yemek yemediğindendir bayağı bi halsiz hareket etmeye üşeniyor gibi pazar günü veterinerler kapalı olduğundan bir kaç yeri arasamda hiç birine ulaşamadım son çareyi de sokak hayvanları rehabilitasyon ve barınak merkezine götürdüm bir umut çaresi vardır diye ordaki görevli kişi de üşütmüş olabilir diyerekten şurup almamı önerdi. Henüz bi gelişme yok ne yapmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim .

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle kedinizin kusmasının altında yatan sebebin bulunması gerekiyor. Gerekli kan tahlilleri ve duruma göre röntgen çekilerek teşhis konulabilecektir. 
 
Sadece ot yeme ihtiyacına göre bu şekilde bir problem yaşamanız biraz daha düşük ihtimal. Veteriner hekiminize ulaşarak detaylı bir kontrolden geçmelisiniz. Özellikle bu tarz kusma durumlarında vücudun kaybettiği sıvının yerine konması kritiktir. Bu süreçte yaş mama ile destekleyebilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Hanifeozkan52 2 sene önce yanıtladı

Yanıtınız için teşekkürler bütün gece başında beklememe rağmen malesef hiçbir veterinere ulaşamadığım için -ulaştıklarımda tatil olduğu için ilgilenmediklerinden -kedimi kaybettim.

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?