HepiSorKategori: Sağlık9 aylık bir kangal cinsi köpeğimiz sürekli topallıyor
Profile photo ofrecepy06recepy06 3 sene önce sordu

Merhaba,

9 aylık bir kangal cinsi köpeğimiz var, yaklaşık 4 aydır topallıyor ve veteriner kontrollerinde ciddi birşey olmadığını söylüyorlar,

Ancak köpeğimin sürekli farklı bir ayağı topallıyor, yürürken acı çekiyor bazen geçiyo topallaması bazende farklı bir ayağında tekrar topallama görülüyor, köpeğimin ne gibi bir rahatsızlığı olabilir lütfen bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. ( çekilen röntgenlerde kırık çıkık olmadığını söylüyorlar.)

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizde detaylıca bakılması gereken bir kalça problemi olabilir. Bu yönde bir kalça röntgenini tekrarlamanızı öneriyorum. Buna bağlı olarak eklemlerde romatizmal bir problem de görülüyor olabilir. Merdiven çıkmakta zorlanma, harekette isteksizlik, yürürken yavaşlama, yatma pozisyonunda değişiklikler görürseniz uzman bir veteriner hekime görünebilirsiniz. 
 
Yaşadığınız topallamanın kendiliğinden geçebileceğini düşünmüyorum. İmkanınız ölçüsünde bir veteriner fakültesi hastanesine görünmeniz faydalı olabilir. Eklem problemlerinde erken dönemde teşhis çekilen ağrıların kontrolünde etkilidir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 2 kişiden 2 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?