HepiSorKategori: SağlıkBeagle köpeğimin sırtında dökülmeler oldu ne yapmalıyım?
Eda eliaçık 3 sene önce sordu

Merhaba, köpeğimin cinsi beagle erkek 5 yaşında sırtında bu şekilde dökülmeler oldu veteriner hekime götürdüm iğneler yaptı devamlı ancak geçmedi kremler verdi bir şampuan verdi yine geçmedi bir öneriniz var mı ya da önerebileceğiniz İzmir Üçkuyular çevresinde iyi bir veteriner teşekkür ederim şimdiden

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizde muhtemelen veteriner hekiminizin de düşündüğü gibi mantar problemi bulunuyor. Mantar enfeksiyonlarında kullanılan tedaviler farklılık gösterebilir. 
 
Çeşitli kremler bölgesel tedavide etkili olabilir. Ancak bununla birlikte hap ve şuruplar ile desteklenmesi gerekebilir. En büyük hata evcil hayvan sahipleri tarafından tedavinin erken kesilmesi yada iyileştiği düşünülerek ara verilmesidir. Ayrıca bulaşma riskinden dolayı diğer hayvanlarla temasın önlenmesini öneriyorum. 
 
Tedavi süresince bu şekilde karantina uygulamalarına dikkat edilmelidir. Beslenmenin de desteklenmesi ve iyi kalitede içeriğe sahip bir mamaya geçiş yapmanızı öneririm. Veteriner hekim tavsiyesi için de size geri dönüş yapacağız.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?