HepiSorKategori: SağlıkBugun saat 18.00 da kedimi traş ettirmek icin veterine..
Profile photo ofzynp-buyyklalezynp-buyyklale 3 sene önce sordu

Bugun saat 18.00 da kedimi traş ettirmek icin veterinere götürdüm. Traş için sakinleştirici iğne yaptılar. Tras esnasinda gozu açık ama tepkisizdi daha sonra yıkayıp fön makinesiyle kuruttular. traşı bittikten sonra 1 karma 1 iç 1de dış parazit aşısı yaptılar. Hemen sonrasında da uyandırıcı iğne yaptılar. Kedimi trasa goturmeden once sabahtan yemek vermeyi kesmemi soylemislerdi vermedim. Trasi bittikten sonrada ertesi gune kadar yemek ve su vermeyin dediler. Kedim eve geldi sarhos gibi davraniyor patileri soguk ama teni cok sıcak ve kafasini kaldirmiyor uyumaya calisiyor ama uyuyamiyorda. Karni da cok ac yemek verip vermemekte emin degilim trastan 2 saat sonra kustu. Cok endiseliyim bisey olur mu ve bu olanlar normalmi ?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Dostunuz için zorlu bir gün olmuş , şu an için öncelikle su verebilirsiniz ve durumuna göre çok az mama vererek yemesini sağlayabilirsiniz. 
 
Tıraştan sonra kusması normal sayılabilir ancak anesteziden ayıldığı noktada iştahsızlığın ve halsizliğin yavaş yavaş geçmesi beklenir. Kedilerin tıraş edilmesini bu süreçlerinden ve tüy yapılarından dolayı tavsiye etmiyorum. 
 
Kedinizi mümkünse bu gece yanınıza alın ve takibini sürdürün. Tamamen kendine gelmesi sürecinde tekrar kusabilir ancak eğer kendini toparlıyorsa gece 3-4 gibi yemeğini verebilirsiniz. 
 
Geçmiş olsun.

Toplam 2 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?