HepiSorKategori: SağlıkChihuahua cinsi bir oğlum var, topallamaya başladı.
beger 3 sene önce sordu

İyi günler,
Benim şivava cinsi bir oğlum var .3 -4 gündür sol arka bacağında ilk olarak oyun oynarken başlayan bir rahatsızlık oldu. koştururken bir anda canı yandı ve bacağını kendinden uzak tuttuğu gördüm. hafif bir masajla kısa sürede geçti ancak ertesi gün 2 kez daha tekrarladı. sonra veterinere götürdüm. film çekildi herhangi bir kırık çıkık olmadığını ancak bir eklem rahatsızlığı olduğunu söylediler. bunun için convit chondro adında bir gıda takviyesi ve ağrı kesici bir tablet verdiler. 2 gündür kullanıyoruz ancak ağrısı olduğundan hem hareketsizleşti hemde çok üzgün. oyun oynamak istiyor ama oynayamıyor. ben sormak istediğim ise şu, eklemlerini güçlendirmek ve eski sağlığına kavuşturmak için neler yapmalıyım? hareket etmeli mi yoksa bu süreçte hareketsiz kalması mı daha iyi olur? önerebileceğiniz başka tedavi yöntemi ilaç vs varmıdır?
haydut benim çocuğum gibi bazen bir çocuğum olsa bu kadar üstüne titrer miyim diye düşünüyorum. ona bişey olmasını istemiyorum bu nedenle fikirleriniz ve yardımlarınız benim için çok önemli.
şimdiden ilginiz için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bazen aktivite sırasında ani gelişen bağ yaralanmaları veya eklem problemleri yaşanabiliyor. Eklem problemlerinde size önerilen takviyelerin yanında masaj ve fizik tedavi uygulamaları etkili olabiliyor. Özellikle eklem hasarının seviyesinin belirlenmesi bu konuda çözüme ulaştırabiliyor. Bununla birlikte ağrının da nedeninin kesinleştirilmesi gerekli. Eklem rahatsızlığının tamamen iyileştirilmesi mümkün olmayabiliyor ancak sürecin en az ağrı ile geçirilmesini sağlayabilirsiniz. 
 
Bu konuda elinizdeki röntgenleri ile yakınınızda var ise bir veteriner fakültesi’nde muayene olarak teşhisi ve tedavi konusunda merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Bu tarz ortopedik problemler özellikle yakından muayene edilmesi gereken durumlardır.
 
Geçmiş olsun
 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?