HepiSorKategori: SağlıkDışarıda beslediğim kedim çok halsiz ve yatıyor
Gül Seyda Akkuş 3 sene önce sordu

Merhaba,benim dışarıda beslediğim bir kedim var.2 gün önce Hiçbirşeyi yoktu.Çok hareketli bir kedi normalde ama bu 2 gündür çok garip davranıyor.Annesi 1.5 aylıkken onu bıraktı ve ona 6 aydır ben bakıyorum.Kuru mama ve sütle besliyorum.2 gün önce dışardayken Öğrenci yurdunun döktüğü çorbadan içerken yakaladım ve mamasını Viskasla değiştirmiştir.Ama bunu çok fazla sevmedi.Bugün birçok kez çağırmama rağmen gelmedi.Bu yüzden daha ileriye gidip çağırdım.Bu sefer yanıma geldi ama Sanki bizi tanımadı.Hiçbir tepki vermiyor diye alıp eve getirdim,ne verdiysem yemedi.Birazcık süt içti.Saat geç olduğu için veterinere götüremedim.Şimdi çok halsiz ve yatıyor,çok az hareket ediyor.Lütfen Yardımcı olun ne yapacağım konusunda bir fikrim yok.Zehirlenmiş olabilir mi ?Şimdiden teşekkürler 😢Bu arada annesi Onu yavrusu olarak görmüyor ve sürekli saldırıyor.Psikolojik de olabilir mi?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bahsettiğiniz duruma bir çok sebep olabilse de beslenme kaynaklı olabilir. Halsiz ve yatıyor dediğiniz gibi devam ediyorsa belediye veteriner hizmetleri müdürlüğüne ulaşarak tedavisini ücretsiz yaptırabilirsiniz. Bunun dışında anne ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum. Kediler anneleri ile bu tarz bir bağ kurmaz ve ömür boyu devam eden bir aile ilişkileri yoktur. 
 
Bununla birlikte kedilere asla süt vermemenizi öneriyorum. Laktoz toleransından dolayı hazımsızlık ve ishal gibi sonuçlar doğurabilir. Kuru mama ile devam edebilir, ara sıra yaş mama hediye edebilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?