HepiSorKategori: SağlıkDişi kedimi 27 Ağustos’ta kısırlaştırdık
Profile photo ofcemresu-1907fbchurchsmeow 3 sene önce sordu

Dişi kedimi 27 Ağustos’ta kısırlaştırdık. Gayet güzel geçmişti ameliyatı çok şükür ki. Cumartesiye kadar dikişlerinin üstünde bandajı vardı tabi yakalık da takıyordu. Cts vet’e gittik bandajı söktü akıntı olmuştu çünkü. Bize bunun normal olmadığını ama aynı zamanda çözümünün de olduğunu söyledi. Crystalin sprey verdi gün içerisinde 3-4 kez sıkıyoruz ve pamukla biraz temizliyoruz. Bir de batticon sürüyoruz bi kere. Ama daha çok şişlik oluştu ve böyle tutkal kıvamında akıntısı geliyor ayrıca kızarık. Bu arada yakalık yüzünden kendini yalayamadığı için doğal olarak çıldırıyor ve kendimi yalayacağım diye uğraşırken yakalığını ameliyat yerine çarpıp duruyor patisiyle de dokunuyor. Antibiyotik falan vermedi veterinerimiz sadece ameliyat olduğu gün vurulmuş. Açıkçası çok sıkıntı içerisindeyim ameliyat öncesi ve sonrasında tüm interneti arşınladım ama hiç uygun bir cevap bulamıyorum ben de sonunda yazmaya karar verdim. Lütfen beni bilgilendirirseniz çok sevinirim çocuğumun artık iyileşmesini istiyorum.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bahsettiğiniz belirtiler operasyon bölgesinde gerçekleşen bir enfeksiyona işaret ediyor tahmin ettiğiniz gibi. Bu noktada enfeksiyonun durumunun değerlendirilmesi ve dikiş hattının takibinin yapılması önemlidir. Ayrıca kedinizde bu süreçte ateş, iştahsızlık, halsizlik gibi belirtiler görebilirsiniz. Bölgedeki ağrı ve kaşıntısı nedeniyle kedinizin yalamaya, müdahale etmeye çalışması normal ancak engellemelisiniz. 
 
Bölgenin temiz tutulması, gerekli antibiyotik tedavisinin eklenmesi, kedinizin de bu süreçte takip edilmesi son derece önemlidir. Enfeksiyonun kontrol altına alınması, gerekli durumda temizlenmesini öneriyorum.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?