HepiSorKategori: Sağlıkİran kedim 1 haftadır yemek yemiyor
Fatoş 2 sene önce sordu

Ben im 2012 doğumlu İran kedim var fakat 1 haftadır hiç bir mamayı yemiyor 4 gün önce kanlı ishal oldu veterinere götürdüm antibiyotik yaptı 2 gün fakat hala aynı ishali durdu mamayı elimden zorla veriyorum Onuda kusuyor ne yapabilirim ne olur cevap yazabilir misiniz bir şey olacak diye çok korkuyorum

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin virüs kaynaklı probleminde veteriner hekiminizin tedavisini izlemelisiniz. Bu süreçte ayrıca recovery grubu yaş mamaları kliniklerden edinebilir, probiyotik desteğine başlayabilirsiniz. Kedinizin ishal ile sıvı kaybını beslenme ile takviye etmelisiniz. Bolca yaş mama bu konuda fayda sağlayacaktır ancak gerekli durumda hekiminiz serum tedavisini önerebilir. 
 
Beslenme konusunda sorun yaşamanız durumunda ağızdan şırıngayla verilebilecek kıvamdaki mamaları deneyebilirsiniz. Kusması için de hekiminizin kusmanın sebebine göre tedavisini izlemeniz gerekiyor. Virüs kaynaklı hastalıklarda tedavi hastanın ihtiyaçlarına göre de şekilleneceğinden genel özetiyle bu şekilde açıklayabilirim durumu.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?