HepiSorKategori: Sağlıkİran kedim yüksekten düştü ne yapmalıyız?
Misafir 2 sene önce sordu

Hocam merhabalar benim İran kedim var. Bugün 4. Kattan düştü ağzında ve burnundan kan aktı. Veteriner hekimimiz iç kanama için iğne yapıp bizi eve gönderdi çünkü röntgen cekilmesine izin vermedi:( çok tedirginim lütfen cevaplar mısınız en kısa zamanda hayati riski var mıdır ?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Kedilerde bu tarz yüksekten düşme vakalarında öncelikle şok tablosunun geçmesi beklenir. Bu süreçte hayati riskler değerlendirilir ve kontrol edilmesi sağlanır. Genellikle yoğun bakımda 24 saat gözlem altında tutulması önerilir.

 

Şok süresinde halsizlik, iştahsızlık, ateş gibi bazı belirtiler görülebilir. Eğer herhangi bir bölgesinde kırık varsa bunun sonrasında tedavisi yapılacaktır. Solunumunu da yakından izlemenizi öneriyorum.

Şok tablosu geçmeden önce bir müdahalede bulunulmadan hayati fonksiyonların devam etmesi temel amaçtır. Bu sebeple hekiminizin yönlendirmesini uygulamanızı öneriyorum. Ancak eğer kedinizde ciddi bir anormallik görüyorsanız vakit kaybetmeden kliniğe ulaşmalısınız. Gerekli görüldüğünde yoğun bakımda tutulması önerilebilir.

Geçmiş olsun

Dnzzll 2 sene önce yanıtladı

Teşekkür ederim hocam

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?