HepiSorKategori: SağlıkIyi gunler, ben yavru kopek sahiplendim iki tane. Bunla..
Profile photo ofilaydacilvarliogluIlayda Cilvarlioglu 3 sene önce sordu

Iyi gunler, ben yavru kopek sahiplendim iki tane. Bunlar kardesler siyah olan erkek, beyaz olan disi. 29 Ocak dogumlular.Parazit sorunlari vardi ve iki tane parazit asisi yapildi. Fakat veteriner beyaz olanin cok bakimsiz oldugunu soyledi sanirim tuylerinden dolayi. Acaba hastaligiyla ilgili bir sorun mu sizce nasil saglikli gorunmesini saglayabilirim?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
Bu 2 yavrunun evi olduğunuz için çok mutlu olduk. Yeni dostlarınız hakkında her konuda sorularınızı bize iletebilirsiniz. Bahsettiğiniz gibi tüy yapısı kedi ve köpeklerin genel sağlığı hakkında bize işaret veriyor. Ancak bu konuda yeni sahiplendiğinizi düşünerek biraz sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum.
 
Tüy yapısı sağlıklı bir hayvanda öncelikli olarak beslenme ile bağlantılıdır. Eğer ihtiyacı olan beslenmeyi sağlayabilirseniz zamanla dostunuzun tüy, diş sağlığı ve genel gelişimi konusunda gözle görülür değişimi fark edeceksiniz. Bu noktada tavsiyem dostunuzun iç-dış parazit tedavilerini tamamlamanız ve beslenmesini düzenlemeniz. Eğer bu süreçte kaşıntı, dökülme, kızarıklık gibi cilt problemleri ile karşılaşırsanız bizi bilgilendirmeyi unutmayın.Ayrıca iştahını ve tuvalet düzenini gözlemlerseniz zamanla normal düzenini anlayacak farklılıkları gözlemleyebileceksiniz.
 
Ailenize uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?