HepiSorKategori: SağlıkKaza geçirmiş 6 aylık bir kedi sahiplendim, derisinde problemler var
Ecem 2 sene önce sordu

Merhaba
6 aylik, araba carpmasi sonucu yaralanmis ve kurtarilmis bir kedi sahiplendim. 1 aydir benimle, ancak son 1 haftadir kedimin kaza sonucu yirtilan kulak derisinde ve burun ucunda deri kabuklanmasi gibi bir sey var. kulak derisinin uzerinde birbirine yakin ufak ufak siyah renkte sertlesmeler, ayni zamnda da burun ucunda var. sertlik hissi yanmis ve kabuklasmis deri gibi daha cok. severken oksadigimda vs aci hisseetigini gosteren bir belirti yok ancak ben cok uzuluyorum:( bu ne olabilir? Veterinere goturmem gerekir mi? Gayet saglkli gorunuyor aslinda ancak anlamadim ne oldugunu. Fotograf ekleyemedim your file size exceeds the maxingm upload limit uyarisi veriyor. Tesekkurler simdiden

Attachments
Laydanit 2 sene önce yanıtladı

Fotograf ekleyebilmisim. Desteginizi rica ederim:( bir de cok asiri fazla temizliyor sanki kendini bununl bi ilgisi olabilir mi?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun ve bu davranışınız için tebrik ederim. Şu an kaza sonucu oluşan yaraların ve sürtünmelerin iyileşme sürecinde olduğunu düşünüyorum. Zamanla daha iyiye gidecektir. Bu süreçte ek olarak ağrı, acı, şişkinlik gibi ek belirtiler görürseniz veteriner hekime görünmeniz gerekecektir. Olası parazit ihtimalinden dolayı parazit tedavilerini de yaptırmanızı öneriyorum. Eğer bölgenin yayılması ve kaşıntı gibi belirtiler görürseniz yine veteriner hekiminizi görmelisiniz.

 

Bunun dışında doku iyileşmesini hızlandırmak için sarı kantaron yağı gibi doğal ürünleri az miktarda pamuk ile uygulayabilirsiniz. Kediniz hakkında merak ettiğiniz konuları tekrar bize sorabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?