HepiSorKategori: SağlıkKedilerimden biri kusuyor
Profile photo ofturquoise-no11Şule Katırcı 3 sene önce sordu

Kedilerimden biri kusuyor.Daha doğrusu yediği kuru mamayı çok sindirmeden ıslak bir şekilde geri çıkarmış.Bunu 2 defa yaptı.İlk kustuğunda hepsini 3 gün sonra yarısını sulu bir şekilde çıkarmış.Kedilerimden biri 3 aylık diğeri ise annesi 1 yaşını geçti.2 hafta öncede eş için 6 günlüğüne erkek kedinin yanına bırakmıştım. Hamile olduğunu düşünüyorum çok yemeye ve kilo almaya başladı. Ama hala hangisinin kustuğunu anlamadım.

Profile photo ofturquoise-no11turquoise-no11 3 sene önce yanıtladı

Eklemeyi unuttum. 3 aylık yavru kedi annesini 2 defa emmeye kalkışmıştı.Ben uyurken de emdi mi bilmiyorum. Arada banyoya girip bir şeyler yemeye çalışıyor onu ordan çıkardım ve kapısını kapattım.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedileriniz muhtemelen evde bir şey yiyor ve daha sonra kusuyor olabilir. Evinizde bulunan bitkilerin zehirli olmadığına emin olun. Ayrıca kimyasal temizleyicilerin olduğu bölümleregeçmesini engelleyin.
Bunun için kedilerinizin odasını ayırmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle kusmanın arkasındaki sebebin bulunması tedavisini etkileyecektir. Eğer kusmalar devam ederse veteriner hekiminize görünmelisiniz.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?