HepiSorKategori: SağlıkKedim 1 haftadır uzandığı yerde titriyor
aysenurgece 2 sene önce sordu

Kedim 1 haftadır uzandığı yerde titriyor Nedenini anlayamıyorum Üşüyor mu diye düşündük ama istediği zaman yatakların içine de giriyor Bunun nedeni ne olabilir ? Parazit aşısının gecikmesi bunun sebebi olur mu ? (Kedim 1.5 yaşında Smokin cinsi)

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Kedilerin bazen uykularında titremeleri görülebilen bir durumdur. Bazı hafif vakalarda kedilerin de tıpkı bizler gibi rüya gördüğü düşünülüyor. Ancak kasılma şeklindeki titremeler bazen kusma, iştahsızlık ve halsizlik eşliğinde görülebiliyor. Bu durumda bir veteriner hekime muayene edilmesi gereklidir.

 

Parazitler de sinir sistemine etki edebildiği için sebep olabilime ihtimali bulunuyor. Parazit tedavilerinizi aksatmamanız hem sizi hem kedinizin sağlığı açısından önemlidir.

Kediniz eğer sürekli olarak bu şekilde titriyor ise bir veteriner hekim tarafından değerlendirilmesini öneriyorum. Nörolojik veya sistemler ile ilgili bir problem olabilir. Bu dönemdeki iştahını, keyfini yine gözlemlemenizi öneririm. Eğer bir anormallik görüyorsanız vakit kaybetmemelisiniz.

Geçmiş olsun.

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?