HepiSorKategori: SağlıkKedim 5.5 yaşında ve 6.5 kilo. Kan tahlilini değerlendirebilir misiniz?
Dssy 3 sene önce sordu

Merhaba, kızım tekir ve 5.5 yaşında kilosu ise 6.450 . Kan tahlili sonucu ektedir. Nasıl bir yol önerirsiniz ?

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin kan tahlilinin yanında detaylı muayene edilmesi tedavi konusunda belirleyici olacaktır. Ancak göründüğü kadarıyla kediniz bir enfeksiyon ile karşı karşıya. Ayrıca böbrek ve karaciğer değerlerinin de etkilendiği görülüyor. Bu dönemde hekiminizin tedavisini izlemenin yanı sıra karaciğer ve böbrek için de destekleyici bir yol izlemeniz gerekiyor. Gereken takviyeleri veteriner hekiminizin önereceğini düşünüyorum. 
 
Kilo konusunda ise kedinizin ideal kilonun üzerinde olduğu görülüyor. Beslenmesini programlayarak ve aktivitesini arttırılarak 5-5.5 kilo aralığını hedeflemenizi öneriyorum. 
 
Geçmiş olsun

Dssy 3 sene önce yanıtladı

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Kan testi tokken yapılmıştı. Bazı veterinerler aç-tok önemli olmadığını bazıları ise aç olması gerektiğini yanıltıcı olabileceğini söylüyor. O yüzden testi tekrar yapmamız mı gerektiği yoksa idrar ve dışkı örneği vermemiz gerektiği konusunda kararsız kaldık. Sizin fikriniz nedir?

Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Test sonuçlarının bu derece farkedeceğini düşünmüyorum. Gerekli görülen tedaviyi sürdürebildiğiniz sürece bu şekilde devam etmeli ve bir yandan kedinizi takip etmelisiniz. Bir anormallik gördüğünüzde tekrar veteriner hekiminizi bilgilendirmenizi öneriyorum.
 

Dssy 3 sene önce yanıtladı

tesekkür ederim çok

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?