HepiSorKategori: SağlıkKedim 6 aylık ve süt verdikten sonra ishal oldu
menekse 2 sene önce sordu

merhabalar benim kedim 6 aylık 2 aylıkken sahiplendik suan belirli sürekli kullandığımız bir mama yok önceki sahipleri sürekli somonlu verdikleri icin somonlu mama bulmak oldukca zor benefitin somonlu mamasını verdim suan onu yiyor ama veterine hills kitten tavuklu önerdi.
sütü cok seviyor ishal yapmiyordu normalde dün aksamdan süt verdim normalde alıyordum uyuyakalmısım oda sabah sütü icmis muhtemelen kötülesti süt sabah kalktığımda miyavliyordu biseyler anlatiyordu sonrasinda kustu ve ishal olmus suan mamasini yedi az az su vermeye calisiyorm oyunda oynamaya calisiyor ama cogunlukla uyuyor ne yapmam gerekir acaba yeni kan verdik kan sonuclari temiz cikti sürekli veterinere goturmek iatemiyorum cok korkuyor

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kediler normal beslenmelerine süte ihtiyaç duymazlar. Özellikle 10.haftadan sonra anne sütünün gerekli olmadığı biliniyor. Ayrıca bahsettiğiniz gibi lakroz intoleransından dolayı kedi sütü dışında süt vermemenizi öneririm. Bunun dışında mama değişimlerini aniden yapmamanız kedinizin sindirim sisteminin uyum sağlaması için gereklidir. Önerilen süreç 7 güne yayılarak değişimin yapılmasıdır. 
 
Bu süreçte mama dışında bir yiyecek vermeyin. Eğer kusma ve ishali devam ederse vakit kaybetmeden veteriner hekiminize görünmelisiniz. Özellikle bu dönemde bağışıklığın zayıflayabileceği anlarda virüs kaynaklı problemler sıkça görülmektedir. Yakından izlemeniz ve bir sorun oluştuğunda vakit kaybetmemeniz tedavi süreçlerini ve masraflarını azaltacaktır.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?