HepiSorKategori: BakımKedim 8 aylık dişi bir tekir. Çok durgun ve yemek yemiyor.
Ece 2 sene önce sordu

Merhaba, kedim 8 aylık dişi bir tekir. Annem eve almadan dışarıda besliyor, her gün 2 kere falan ev yemeği yiyor. Dünden beri çok durgun, yemek yemiyor, hareketsiz durup tek bir yöne bakıyor. Bu sabah sarı bir sıvı kustu. Eve aldık şimdi üşüttüğünden şüphelendik. Sizce ne yapabiliriz? Şimdiden çok teşekkürler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba Ece,
 
Öncelikle kedilerin ev yemeği ile beslenmesini kesinlikle önermiyorum. İçerdiği bizim sıkça kullandığımız ancak kediler için zararlı olabilecek soğan, sarımsak, yoğun baharatlar nedeniyle beslenme ihtiyaçlarını karşılamayacaktır. Ayrıca ek vitamin ve içeriklerin yoksunluğunda kalp problemlerine dahi gidebilecek ciddi besin eksiklikleri görülebilir. Bu nedenle kediler için üretilen kuru mamalara geçiş yapmanızı öneriyorum. 
 
Bununla birlikte kedinizin kusması sindirim sisteminin yaşadığı bir probleme bağlı olabilir. Yemek yemediği için de durumu zamanla daha kötüye gidecektir. Sokak kedileri için belediye veteriner hizmetlerine ulaşarak gerekli tedaviyi ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Şu durumda öncelik kedinizin kaybettiği sıvıyı geri kazanması olduğundan sadece eve almanız durumu iyiye götüremeyecektir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?