HepiSorKategori: SağlıkKedim 9 aylık 4.kattan düştü ve sol ayağına basamıyor
Deniz 2 sene önce sordu

Merhaba! Kesim 9 aylık dişi. Perşembe gece yarısı sabaha karşı 4. Kattan balkondan düştü. Şiddetli yağmur yağıyordu ve kaç saat orda kaldı bilmiyorum ben onu 04.00 da buldum getirdim. Sol arka ayağına basamıyor ve çok acı çekiyor,çok inliyor basarken. Hareket etmezse sorun yok. Veterinere götürdük ama röntgen falan Yok,küçük yer. Elle muayene etti kırık yok dedi. 24 saat sonra idrarını yaptığında kanlıydı. Yatağı altına girdi ve iki gündür orda çıkmıyor. Yemek yiyor iştahı yerinde. Zar zordonunabilirsem gurluyor inşallah huzurludur. Bu gece olayın üzerinden 48 saat geçmiş olacak ve benim şehir dışına çarşambadan önce götürmem mümkün değil maddi olarak imkânlarım da kısıtlı. Kilis Merkezde yaşıyoruz. Nasıl bir yol izlemeliyim ne yapabilirim çok caresisizim. Acil cevaplarsanız çok sevinirim 🙏

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle geçmiş olsun. Bu tarz yüksekten düşme durumlarında öncelikle diyafram ve çene bölgesinin detaylı incelenmesi gerekiyor. Bunun için de röntgen gerekecektir. İdrar kesesi travma nedeniyle hasar görmüş olabilir. Bu yüzden de idrarda kan görülebilir. Eğer idrarda kan görmeye devam ediyorsanız bu yönden de incelenmesi gerekecektir.
 
İştahının ve keyfinin iyi olması bir avantaj. Ancak kırık durumu bulunuyorsa vakit kaybetmemek önemli olacaktır. Özellikle yakınınızda bulunan bir veteriner fakülte hastanesine başvurarak uzman hekimler tarafından değerlendirilmesi ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.
 
Tekrar geçmiş olsun

Toplam 2 kişiden 2 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?