HepiSorKategori: SağlıkKedim bugün tam 2 aylık henüz aşısı yok
Seda 3 sene önce sordu

Merhabalar.
Kedim bugün tam 2 aylık 5 günlük oldu. Cinsi siyam ve erkek. Atlası annesinin yanından alalı 5 gün oldu yani 2 ay boyunca anne sütü ve kuru mama ile beslendi. Şuan hiç bir aşısı yok acele etmemiz gerekiyor mu evden hiç çıkmıyor dışarıdan korkuyor. Bir de mama olarak pet shop proplan yerine felicia isimli bir mama önerdi proteini omegası daha yüksek ve fiyat olarak daha uygun dedi bununla devam etmeli miyiz? Şimdiden teşekkür ederim 🙂

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin ilk aşılamalarından önce parazitlerinden arındırılması gereklidir. Parazit tedavisi ile başlayabilirsiniz 🙂 Bu dönemde kedinizin dışarı çıkmasını önlemenizin yanında ileri dönemde de dışarıya çıkmasının hastalık ve parazit yönünden risk taşıdığını unutmamalısınız. 
 
Mama konusunda bir marka önermiyorum ancak beslenme konusunda geçerli bir kural vardır. Bir ürün daha iyi ve kaliteli bir içeriğe sahipken daha ucuz olamaz. Önemli olan protein oranının yanında bu proteinlerin kaynağıdır. Kediler hayvansal proteinler ile beslenmesi gereken ”etçil” türlerdir. Bu nedenle içeriği kıyaslarken et oranını ve kaynağını kıyaslamanızı öneririm.
 
Görüşmek üzere 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?