HepiSorKategori: BakımKedim halsiz ve sürekli uyuyor. Hiç bir şey yemek istemiyor
Vahap Can Daşik 1 sene önce sordu

Merhabalar. Kedimin bir sorunu ile ilgili sorularım var. Kedim hasta. Şu şekilde:
Fazla halsiz. Sürekli uyuyor. Süt ve su hariç hiçbirşey yemiyor ve içmiyor. En sevdiği yemekleri ve et ürünlerini yemeyi denemiyor bile.
Açlıktan ölmemesi için ağzına şırıngayla süt sıkıyorum. Sorunun çok daha ciddileşmesinden korkuyorum. Bir hafta önce bu hastalığının ilk belirtilerini göstermişti. Ben de hemen bir veterinere götürdüm. Birkaç gün sonra kedimi aldığımda daha iyi gibiydi. Sevinmiştim. Fakat şu an durum tekrardan aynı şekilde yeniden başladı. 1-2 gündür hiçbir şey yemiyor. Bir yerlere kıvrılıp uyuyor. Hiç enerjisi yok. Bazen kustuğunu görüyorum. Onun için çok endişeleniyorum. Acaba ne yapmam gerekiyor? Midesinin rahatsız olduğundan şüpheleniyorum. Acaba ağzına şırınga ile süt sıkmamalı mıyım? İçirdikten sonra midesi gurulduyor fakat ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bilen birisinin önerilerine ve tecrübesine ihtiyacım var.

Ne yapmalı?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 1 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin ciddi bir sağlık sorunu olduğu görülüyor. Dolayısıyla özellikle durumunu daha kötüye götürmeden veteriner hekiminize görünmeniz gerekiyor. Süt kedilerin beslenmesi için yeterli bir besin kaynağı değildir. Özellikle içerdiği laktoz nedeniyle sindirim sistemini olumsuz etkiler, gaz oluşumuna sebep olur ki bu da sizin bahsettiğiniz guruldama diyebiliriz. Orta vadede ishale sebep olarak vücudun sıvı kaybını arttırarak bağışıklık sisteminin zayıflamasına dahi neden olabilir. 
 
Vakit kaybetmemenizi öneriyorum. Gerekli kan tahlilleri yapıldıktan sonra bize tekrar ulaşabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 3 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?