HepiSorKategori: BakımKedim kendini temizleyemiyor ve ishali var
Nese 2 sene önce sordu

Öncelikle kolay gelsin 6 gün önce kedim kalca kirigi nedeniyle ameliyat oldu anestezi yemişken kısırlık da yapildi bir disi de çürük olduğu icin oda cekildi zor bir süreç yaşıyoruz ben hergün ignesi var diye getirmedim onu orda kaldi gün de iki defa yemeğini yedirip döndüm bu arada gözlem sorular sordum hekime fakat kedimde ishal durumu var ve normal deniyor ayrıca hunide oldugu icin tuvalet yapinca kendini de temizleyemiyor silinsede sürekli silme durumu yapılmıyor mikrop kapmazmi dedim sorun olmaz dendi birde titreme yasiyor bu üşüme denmi yoksa agrilari nedeni ile mi böyle onuda bilmiyorum bana söylenen psikolojik oldugu bugün alicam son igne günü sizce yaşadıkları normal mi ishal titreme tuvaletini kalkip yapamamasi

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin yaşadığı operasyonların sonrasında ağrısı olması muhtemeldir. Dolayısıyla bu ağrı durumundan iştahı ve bazı davranışları bir süre etkilenebilir. İshal gözlem altında tutulmalı ve eğer devam ederse tedavisi gerekebilir. Bu süreçte sıvı kaybını geri kazanması için serum desteği ve yaş mamalar ile takviye sağlanabilir. Ayrıca sindirim sisteminin kendini toparlaması için probiyotik takviyeleri ile desteklenebilir.  Bölgedeki tüylerin kısaltılması da bulaşığın azaltılması için etkili olabilir. 
 
Yaşadığı ağrı nedeniyle titriyor olabilir ve kendini temizleme konusunda zorlanmasının bir diğer nedeni de bu olabilir. Eğer operasyon sürecinde çok fazla strese girdiyse bu yüzden de tedirgin ve korkmuş olabilir. Operasyon sonrası rehabilite sürecinde de size önerilenlere özellikle dikkat etmelisiniz. Kimi zaman hareketli kediler için kafes istirahati de önerilebiliyor. Klinik bakımı sonrası süreci birlikte takip edebilmemiz için bize tekrar ulaşabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?