HepiSorKategori: SağlıkKedim kısırlaştıktan sonra sürekli kusuyor
Burcu 3 sene önce sordu

Merhaba. Benim kedim erkek 1 yaşında tekir . Bundan 2 hafta önce kısırlaştırdık. Kısırlaşmadan önce her türlü kuru mamayı yiyordu bir problem yaşanmadı. Ama kısırlaştıktan sonra sürekli kusmaları oldu mamayı bütün bütün kusuyordu. Veterineri gastrit olmuş dedi yaş mama al dedi sığır etli. Yaş mama yerken kusmuyor şimdi ama ne zaman kuru mama versem kusuyo. 6 ay boyunca yediği mamayı şuan veriyorum kusuyor. Ondan sonra catchow almıştım onuda 15 gün yemişti şimdi kusuyo. Sürekli yaş mama alıcak durumumuz yok tekrardan onu kuru mamaya nasıl döndürebilirim yardımcı olur musunuz.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Operasyon sonrası gelişen stres nedeniyle bir sindirim problemi yaşamış olabilirsiniz. Ayrıca bu kadar üst üste ve ani mama değişiklikleri ciddi problemlere yol açar. Sizin de yaşadığınız kusma problemi bununla birlikte bir üst sindirim sistemiyle de alakalı olabilir. Yemek borusunda daralmalar, mide girişinde daralma ve tıkanmalar, ciddi kabızlık problemleri bu tarz şikayetler ile kendini gösterebilir.
 
Bununla birlikte veteriner kliniğinden edinebileceğiniz probiyotik takviyelerini de yönlendirme doğrultusunda kullanabilirsiniz. Ancak veteriner hekiminizin detaylı bir muayenesi ve gerekirse röntgen teşhisin ardından  tedavinin belirlenmesi gerekebilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?