HepiSorKategori: BakımKedim kısırlaştırma sonrasında çok az yemek yiyor ve su içiyor
Esrasitem 2 sene önce sordu

Merhaba
Benim 1 yaşında Ankara cinsi kızım var…
Kızımı 17 Ocak Saat 17.00 de kisirlastirdim ilk gece narkozun etkisindeydi. dünde aynı şekilde hala mayhostu kendine gelmeye başladı ama hiç denilcek kadar az yiyor içiyor. Uyuma halinde hep. Ve dikişlerinin aşağısında kırmızıdan donme morarma var. Bide uyurken ara ara titriyor. Genelde kulakları bazen bacakları… Normal mi bunlar yoksa şüphelenecek bir şey var mı?

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kediler anestezi sonrası kedilerde 48 saate kadar bu tarz iştahsızlık, durgunluk, halsizlik görülebilir. Genellikle operasyon sonrası 4-6 saat yemek ve su verilmesi önerilmez. Sonrasında ise önce su ve az miktarda mama olmak üzere normal düzene geri dönüş yapılır. Titreme yaşadığı ağrı nedeniyle görülebilir.
 
Bununla birlikte bu süreçte yaş mama ile beslenmesinin desteklenmesi faydalı olacaktır. Eğer probleminiz 2 günden daha uzun sürerse veteriner hekime görünmelisiniz. Operasyon bölgesi ise temiz görünüyor ve bir enfeksiyon oluşması durumunda şişlik, kızarıklık, akıntı gibi ek belirtiler gözlemlenir. Bölgenin kediniz tarafından yalanmaması ve dikişlerle oynanmaması önemlidir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?