HepiSorKategori: SağlıkKedim kısırlaştırma sonrasında enfeksiyon kaptı
Eda kaplan 2 sene önce sordu

Merhaba erkek kedimi 15 gün önce kısırlaştırdım.ameliyat sonrası takılması gereken yakalığı takılmadığı için kedim 3 gün boyunca yara yerini ve testislerini yaladığı için çok tahriş oldu ve 3 günün sonunda sancılanma yara yerinde aşırı hassasiyet acıdan inleme oldu ve acilen veterinerimize başvurduk 3 günlük depo antibiyotik ve ağrı kesici yapıp tekrar bizi evimize gönderdi.ağrı kesicinin etkisi geçince sancıları ve inlemeleri tekrar başladı 10. Günün sonunda aşırı sancı nedeni ile veterinere tekrar götürdük anestezi uygulayarak yaraların kabuğunu soyup bölgeyi tıraş etti yemek yemediği ve su içmediği için 3 gün serum bağladı yara yerine ise sadece bepantol krem sürüyor ve sabah akşam enfeksiyon almaması için pansuman yapıyor fakat herhangi bir iyileşme olmadı bununla beraber yüzünde ve patilerinde sivilce tarzında yaralar çıktı.bunun başka bir tedavisi olma ihtimalini düşünüyorum.çok endişeliyim lütfen yardımcı olun🙏

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle operasyon sonrası gerçekleşen enfeksiyonlar maalesef bu tarz ciddi enfeksiyonlara dönüşebiliyor.  Bu durumda hem enfeksiyonun tedavisi hem de bölgenin temizliği son derece önemlidir. Bahsettiğiniz sivilce tarzı yaraları da iletebilirseniz yardımcı olabiliriz. 
 
Yaşadığınız problemin tedavisinde uzman bir hekimden de destek almanızı öneriyorum. Yakınınızdaki bir veteriner fakültesi hastanesine başvurabilirsiniz. Yakından durumu görmeden bir öneri vermemiz doğru olmayacaktır ancak ciddi bir problem yaşadığınızı söyleyebilirim.
 
Geçmiş olsun

Toplam 5 kişiden 2 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?