HepiSorKategori: SağlıkKedim öksürüyor gibi sesler çıkarıyor
Nuran İmirogullari 2 sene önce sordu

Merhaba, aslında sorunum garip bir şekilde öksürme gibi sesler cıkartması ama elimdeki videoları yükleyemiyorum. Boynu küçükken sokaktaki cocuklarina kafasina attigi toptan dolayi hafiften yamuk bir suru tedavi gormus. Tedavisini yapan Veteriner tüyden olabilecegini söyledi. Ama daha çok nefessiz kalıyormuş gibi bir ses. Sadece 1 kez tüy kustu 2 hafta içinde ama sesleri geçmedi. Kedim 7 aylık ve dişi

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle geçmiş olsun. Kedinizin solunum yollarındaki enfeksiyonlar bu tarz belirtiler gösterebilir. Bu durumda problemin kaynağının bulunması gerekiyor. Bazı virüsler bu tarz öksürük, hapşırma gibi belirtiler verebiliyor. Bu noktada bağışıklığın güçlendirilmesi ve semptomlara yönelik tedavinin belirlenmesi ile iyileşme sağlanıyor.
 
Yaşadığınız problemin kendi kendine geçebileceğini düşünmüyorum. Veteriner hekiminize görünmenizi ve gerekli kan tahlillerini yaptırmanızı öneriyorum. Sonuçları bizimle de paylaşırsanız yardımcı olabiliriz. Yaşadığı travma nedeniyle damak yapısının da incelenmesi önemli bir bulgu verebilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 2 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?