HepiSorKategori: SağlıkKedim parazit tedavisi görüyor
Tuğçe 2 sene önce sordu

Merhaba. Kedim scotish fold dişi 9 10 aylık civarında kanda parazit tedavisi görüyor ama tam karnı değilde karnının yan tarafı içinde sıvı var gibi sis agizdan zorla besliyoruz ve nefes alıp vermesi kesik ama çok hızlı genel durumu çok kötü sadece yatıyor ayakta duramıyor arka patiler tutmuyor burnu akıyor sizce fip var mıdır

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle kedinizdeki sorun parazit kaynaklı ise bu durumda fip ile bağlantılı olmayacaktır. Fip corona virüs adındaki bir etkenin mutasyona uğraması ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu konuda detaylı bilgiyi kapsamlı içeriğimizden edinebilirsiniz.

Kedilerde FİP Hastalığı


 
Bunun dışında parazit problemlerinde gerekli tedaviyi hekiminiz sürdürecektir. Bahsettiğiniz sıvının karakterini ve içeriğini anlamak için laboratuvar testi istenebilir. Beslenmesi desteklendiği sürece destekleyici tedavi ile birlikte bağışıklığı güçlendirilerek enfeksiyona karşı mücadele edecektir. Halsizlik ve sinir sistemi sorunları ise virüs kaynaklı bir etkene bağlı olabileceği gibi enfeksiyon kaynaklı da olabilir. Dolayısıyla eldeki bulgular ile tedaviye devam edilmesini öneriyorum.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?