HepiSorKategori: BakımKedim safra kusuyor ve sadece yatıyor
Profile photo offundakurt_05Funda Kurt 2 sene önce sordu

Merhabalar benim bir kesim var barınaktan sahiplendim 2 aylık henüz ve sabahtan beri safra kusuyor ve hiç bir şey yemiyor sadece yatıyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz😔😔

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Kedinizin kronik bir sindirim sistemi problemi olabilir. Özellikle sindirilmemiş mama kusulması mide girişinde görülebilecek problemlere işaret ediyor olabilir. Safra içeren kusmalar genellikle hayvan aç iken görülür. Virüs kaynaklı problemlerde de yine bu şekilde safra kusma görülebilir. 
 
Bu durumun altında karaciğer problemleri, sindirim sistemi enfeksiyonları, parazitler, beslenme bozuklukları veya mideye sürekli rahatsız edecek bir başka sebep olabilir. 
 
Detaylı bir şekilde muayene edilerek altında yatan sebep anlaşılabilir. Özellikle tedavi süresince beslenmesi takip edilmelidir. Bununla birlikte sindirim sistemini rahatlatacak destek takviyeler de kullanabilir.Beslenmesini bir süre recovery grubu yaş mamalar ile devam ettirebilirsiniz. Bu tip mamaları veteriner kliniklerinden edinebilirsiniz. Bununla birlikte kusma konusunda kapsamlı içeriğimize de göz atabilirsiniz. 

Kedilerde Kusma


 
Geçmiş olsun
 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?