HepiSorKategori: SağlıkKedim yüksekten düştü
Enes 2 sene önce sordu

İyi günler dün kedim 3 aylık sokaktan sahiplendim 4.kattan aşağıya betona düştü o gün vitamin ve ağrı kesici vuruldu. Sonraki gün ise film çekildi sol ön ayağında bir kırık var ama veteriner pek sorun olmayacağını söyledi. Ama bugün sürekli bir hapşırma ile burnundan akıntı geliyor biraz kanlı ve tıkanık acaba sorunu nedir akciğerlerin de bir sorunu olabilir mi veterinerin bir sıkıntı oluşturmayacağını söyledi.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Bu tarz yüksekten düşme vakalarında göğüs kafesi, çene, ağız içi, damak ve burun bölgelerinde kırıklar görülebiliyor. Bahsettiğiniz ön ayaktaki kırığın değerlendirmesini hekiminizin yapmış olduğu muayene dahilinde önerilerini takip etmenizi öneriyorum.

Bununla birlikte yüksekten düşme vakalarında ilk olarak şok tablosunun atlatılması ve genel değerlendirmenin yapılması gereklidir. Bahsettiğiniz hapşırma ve akıntı ise ciğerlerinde bir probleme işaret ediyor olabilir. Akıntının fotoğrafını iletmenizi, sıklığı hakkında da bilgi vermenizi bekliyoruz. Kedinizin genel durumu ve iştahını da ayrıca bize bildirebilirseniz yardımcı olabiliriz.

Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?