HepiSorKategori: SağlıkKedimde ağız kokusu ve salya var
Profile photo ofgamze_ymngamze_ymn 3 sene önce sordu

Yaklaşık 2 yasinda aşıları tam kısırlaştırilmis bir erkek kedim var. Bir haftadır ağız kokusu ve salyalanma var.veteriner hekimimiz yeni gelen yavru kediden iç parazit geçmiş olabileceğini söyledi hap verdi.fakat ertesi gün salya daha da kokulu hale geldi ve arttı.kuru mama yiyemiyor.suyu normalden az tüketiyor ve hiç hali yok.yeni gelen kediden herpes ya da fip geçme ihtimali var mıdır.apse türü bir durum varsa iç organlara zarar verebildiğini okudum.yarin veteriner hekime yeniden kontrole gideceğiz nelere kesinlikle dikkat etmeliyiz.tesekkurler

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bahsettiğiniz durum parazit kaynaklı olabileceği gibi ağız ve diş enfeksiyonlarında da karşılaşılabilen belirtilerdir. Dişlerinde bir çürük yada ağır bir koku varsa detaylı ağız muayenesinin de yapılmasını öneririm. 
 
İştahsızlığı da yine bu problemden kaynaklı olabilir. Eğer kusma da gözlemliyorsanız organ fonksiyonlarına da bakılmalıdır. Virüs kaynaklı hastalıklar geçmiş olabilir ancak bağışıklığı güçlü olduğu sürece bir problem yaratmayabilirler. Tekrar merak ettiğiniz konularda bize ulaşabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?