HepiSorKategori: BakımKedimin ağzında iyileşmeyen bir enfeksiyon var
Tuğçe 2 sene önce sordu

Merhabalar benim üç tane kedim var hasta olan kızım Duru 4 yaşında ve şuan 2,8 kg ‘a düştü.bebekken sokaktan aldığımızda çok kötü durumdaydı ve o zamandan beri agzında yangı var yemek yeme problemi çekiyor sürekli farklı veterinerlere gittik kimisi sürmek için solusyon krem vs şeyler verdi,enson gittiğimiz veterinerimizde önce antibiyotik’e başladı ve ek olarak sürmek için birşeyler verdi ama mümkünatı yok ağzını açamadık daha sonra on beş günde bir depo antibiyotik diye birşey uygulayacağını söyledi ve o sürede çocugumun en azından acısı hafiflemişti fakat onu kesince yine etki kayboldu ve dört dişini çektiler bir buçuk ay kadar beklemeye geçtik gözlemlemek için kg kaybı arttı yemek yiyememeye başladı dilini çıkarıp su içemedi kızım gözünede vurdu hemen götürdük şuan orada kalıyor bir hafta kalacakmış sonra ne olacak diyorum dişleri çeksekte tekrarlayabilir o yüzden böyle devam edicez diyor antibiyotikle lütfen yardımcı olup fikrinizi beyan edebilir misiniz bir çocuğun sürekli antibiyotik iğne olması ona sakıncalı değilmi nasıl bir yol izlemeliyiz

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizde viral bir problem nedeniyle sürekli ağız ve diş konusunda sorun yaşanıyor olabilir. Bu konuda bağışıklığın da bir taraftan desteklenmesi önemlidir. Ağız ve diş enfeksiyonları maalesef müdahale imkanının kısıtlı olabilmesi nedeniyle tedavi süreçleri anlamında uzun sürebiliyor. Ancak bağışıklığı güçlendirmeniz olası yeni enfeksiyonları veya tekrarlamaları engelleyebilir.  
 
Uzun süreli antibiyotik kullanımı özellikle ağız, kulak, deri problemi gibi anlarda önerilebiliyor. Ayrıca durumu görmeden tedavi hakkında yorum yapmam doğru olmaz. Ancak hekiminizin tedavisini takip etmenizi öneriyorum.Eğer daha detaylı incelenmesini isterseniz de fakültelerin hastanelerine başvurarak konuda uzman veteriner hekimlerin görüşünü alabilirsiniz. 
 
Bununla birlikte ağız içinde kullanılabilecek doğal destekleri de hekiminize danışabilirsiniz. Özellikle tedaviyi destekleyecek ve doku yenilenmesini hızlandıracak çözümler son derece etkili sonuçlar elde edebiliyor. Bununla birlikte viral kaynaklı olması durumunda lysine , koenzim q10 ve probiyotik takviyeleri de bağışıklığı güçlendirerek destekliyor. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?