HepiSorKategori: SağlıkKedimin ağzında yoğun bir koku var
Geceninannesi 2 sene önce sordu

Merhaba
Kedimin ağzında yoğun bir koku var ve diş etleri şiş aşırı zayıfladı mama yerken dişleri acıyor belli götürdüğüm yerlerde hep antibiyotik yaptılar ama geçmedi sprey aldım ne kadar aralıkla ne miktarda sıksam iyi olur nelerle desteklemeliyim suyuna biraz sirke de damlatıyorum başka yapmam gereken ne var?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizde viral bir problem nedeniyle ağız ve diş konusunda sorun yaşanıyor olabilir. Bu konuda bağışıklığın da bir taraftan desteklenmesi önemlidir. Ağız ve diş enfeksiyonları iştahı doğrudan etkilediği için zamanla halsizlik görülmesi de olağandır. Ancak bağışıklığı güçlendirmeniz olası yeni enfeksiyonları engelleyebilir. Kuru mamayı ısırmakta zorlanabileceği için recovery grubu yaş mamaları kliniklerden edinerek bir süre beslenmesini destekleyebilirsiniz. Tedavisi süresinde diş etlerinin takip edilmesi önemlidir.
 
Bu konuda hekiminizin tedavisini takip etmenizi öneriyorum.Eğer daha detaylı incelenmesini isterseniz de fakültelerin hastanelerine başvurarak konuda uzman veteriner hekimlerin görüşünü alabilirsiniz. 
 
Ağız içinde kullanılabilecek destekleri de hekiminize danışabilirsiniz. Viral kaynaklı olması durumunda lysine , koenzim q10 ve probiyotik takviyeleri de bağışıklığı güçlendirerek destekliyor. Diş etlerinin sağlığını kazanması için hindistan cevizi yağı, gliserin iyodür de hekiminiz tarafından önerilebilir.
 
Geçmiş olsun

 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?