HepiSorKategori: SağlıkKedimin arka patileri tutmuyor
Merve 2 sene önce sordu

Merhaba 1 yaşında tekir kedim var arka patileri tutmuyor sürünüyor röntgen çektirdim veteriner hekim önceden bir kırık olduğunu ve o kıırğın yanlış kaynadığını söyledi eğer 1 ay boyunca yüksek yere çıkmasına izin vermezsem iyi olacağını söyledi bide gaz çıktı karnında nasıl iyi edebilirim kedimi yardımcı olun lütfen

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle bu durumun hangi bölgeden kaynaklandığını bilmemiz gerekiyor. Eğer bel omurlarının uğradığı hasara bağlıysa reflekslerin değerlendirilmesi gerekir. Belli reflekslerin alınması durumunda bölge doğrudan belirlenerek uygun tedaviye başlanır.
 
Eğer patilerde his ve refleks kaybı görülüyorsa bu durumun tamamen düzelmesi mümkün de olmayabilir. Hekiminizin önerisi muayenesi sonrası verildiği için benim dostunuzu görmeden üzerine bir yorum yapmam doğru olmaz. Ancak aklınızdaki şüphelerin giderilmesi adına başka bir veteriner hekime de danışabilirsiniz.
 
Gaz konusu ise beslenme ile ilgili gelişebilir. Probiyotik gibi sindirim sistemini destekleyecek takviyeleri deneyebilirsiniz. Kullandığınız mamanın çok hızlı yenmesiyle de gaz oluşumu görülebilir. Bir süre lif oranı daha yüksek bir mama da deneyebilirsiniz. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?