HepiSorKategori: SağlıkKedimin burnunda akıntı ve tıkanıklık var
sookie-jenna 2 sene önce sordu

Tekir kedi yeni sahiplendim 3.5-4 aylık aşıları tam. kedi nezlesiydi sahiplendiğimde şu an sadece burun akıntısı ve tıkanıklığı kaldı burnu için ne yapabilirim kullanabileceğimiz bir ilaç var mı nefes alırken güçlük çekiyor çünkü

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle kedinizin yaşadığı burun akıntısının ve tıkanıklığının sebebini bilmemiz gerekiyor. Bazen alerjik problemlerde de benzer belirtiler görülebilirken, bazen viral kaynaklı hastalıklarda yaşanabiliyor. Kedinizin solunumunu rahatlatmak için bazı öneriler verebilirim ancak devam etmesi durumunda veteriner hekime görünmelisiniz.
 
Kedinizin solunumunu rahatlatmak için nebulizatör kullanabilirsiniz. Ayrıca odanın nem seviyesini arttırmanız ve uygun şekilde buhar solumasını sağlayabilirsiniz. Mentol içeren ürünleri kullanmanızı önermiyorum. Odada sprey, deodorant, parfüm ve sigara dumanı gibi solunumu zorlaştırabilecek etkenleri önlemeniz gerekiyor. 
 
Ayrıca temizlikte yoğun kokulu kimyasallar kullanmaktansa doğal çözümler ve sirke kullanabilirsiniz. Probiyotik takviyeleri de rahatlama sağlayabiliyor. Uygun probiyotik takviyelerini hekiminize danışabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?