HepiSorKategori: SağlıkKedimin dişetinde kararma şişme we kotu.koku meydana..
Delimawi 3 sene önce sordu

Kedimin dişetinde kararma şişme we kotu.koku meydana geldi weteriner hekimin werdiği ağız damlasını 4 gündür kullanıyoruz fakat henüz bir sonuç alamadık yemek yemiyor günlerdir siringa ile yogurt yediriyorum burnu da biraz akmaya başladı elimde ercefuryl şurup war wersem bir sakıncası olurmu

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun bahsettiğiniz tablo ilerlemiş bir enfeksiyon olabileceğini gösteriyor. Öncelikle kedilerdeki ağız ve diş enfeksiyonlarında durumun ciddiyetine göre antibiyotik ve destekleyici tedavi başlanması önemlidir. Bu tarz durumlarda zaman kaybetmemek ise iştahı azalan kedinin bağışıklık sistemi ve vücut direncinin düşmesi sebebiyle kritik önem taşır.
 
Eğer 4.günde henüz bir iyileşme görmediyseniz tekrar veteriner hekiminize göstermenizi tavsiye ederiz. Bunun dışında kediler diş etlerindeki ağrı sebebiyle de yemek yemek istemeyebiliyorlar. C vitamini ve B vitamini takviyesi ile tedaviyi destekleyebilirsiniz.
 
Kuru mamayı parçalamakta sorun yaşayabileceği için bir süre yaş mama vermeniz yemesini normale çevirebilir. Ercefuryl ise bağırsak antiseptiğidir ve bahsettiğiniz problemde kullanmanızı önermem.

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?