HepiSorKategori: SağlıkKedimin dışkısında bir problem var üşütüyor mu?
Bilgesue 3 sene önce sordu

Kedim 1 yaşında dişi. Kedimin dışkısı aynı anda ilk başta normal sonra cıvık oldu bugün. İshal değil ama katı da değil. Şekli var ama cıvık. Garip olanı ilk başta gayet normal olan dışkıdan sonra cıvık dışkı yapması. Nedeni ne olabilir? Gece ev soğuk oluyor baya. Üşüttüğü için olabilir mi?

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin parazit tedavilerini düzenli bir şekilde takip etmenizi öneriyorum. Şayet yakın zamanda yaptırdıysanız bir beslenme problemi görüyor olabilirsiniz. Dışkıdaki bu tarz durumla ani beslenme değişimleri , alerji, parazit veya bakteriyel kaynaklı olabilir.  Üşüttüğünü düşünmüyorum ancak yatağına gece sıcak su torbası koyabilirsiniz. Ayrıca dışkının fotoğrafını bize iletebilirseniz yardımcı olabiliriz. 
 
Geçmiş olsun

Bilgesue 3 sene önce yanıtladı

Parazit aşıları var kedimin. Fotoğraf çekemedim hem üstünü örttüğü için. Ama normalkatı bir dışıkıdan sonra şekilli cıvık yaptı. Ayrıca genel sağlık durumunda hiç bir problem yok.
Bakteriyel kaynaklı ise tedavisi nasıl olur acaba? Veteriner ne uygulamalıdır?
Teşekkür ederim.

Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Bakteriyel kaynaklı problemlerde hekiminizin uygun gördüğü bir antibiyotik kullanılabilir. Ancak dediğim gibi sebebin bir enfeksiyon kaynaklı olup olmadığı kan tahlilinden anlaşılabilir.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?