HepiSorKategori: SağlıkKedimin dışkısında kan var
Damla 3 sene önce sordu

Merhaba 5, aylık scottish fold kedim var . Mama ve su dışında herhangi bi beslenmesi yok . Mama değişikliği vs de söz konusu değil ama bu sabah normalden fazla 2 kez tuvalete girmiş ve dışkısı sarımsı ve kanlı . İshal değil şekilli ve kıvamlı … kabızlığı da yok . Kan açık kırmızı , bu durumda ne yapılması gerekir ? İlk aldığım dönemde de (3 aylık) bir kez böyle kanlı kaka problemi yaşamıştık veteriner hekimimiz sindirim sisteminde problem olabileceğini söyleyip sindirim sistemi düzenleyen mama verdi ve hala onu kullanıyoruz cevap için şimdiden teşekkürler

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba Damla,
 
Bahsettiğin durum genel olarak sindirim sistemlerinde yaşanan problemlerde karşılaştığımız bir tablo. Özellikle kedinizde rectum, kalın bağırsak bölümlerinde bir problemden dolayı yaşanmış olabilir. Parazit tedavilerinizi düzenli olarak takip ediyor musunuz? Ayrıca sizin gözleminiz dışında başka bir şey yemiş yada ip benzeri bir madde yutmuş olabilir mi?
 
Yeterli sıvı alınmaması durumunda bazen zorlanmadan dolayı böyle kanamalar görülebiliyor ancak devam etmemesi gerekir. Kedinizin genel keyfi ve iştahı yerindeyse sıvı alımını arttırmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle bu dönemde günde 1 kutu yaş mamayı sulandırarak 2 öğüne yaymanızı önerebilirim.
 
Eğer kan görmeye devam eder ve bir anormallik gözlemlerseniz tekrar bize haber verebilirsiniz. Şu an kullandığınız mamayı da belirtebilirseniz değerlendirebiliriz.
Geçmiş olsun.

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?