HepiSorKategori: SağlıkKedimin dişlerinde iltihap var
Alperen 2 sene önce sordu

Kedimün 2 gün önce ağız içi iltihaplanma (dişlerinde iltihap) olduğunu öğrendik bu gün ise kedim
ishal
halsiz
Yemek yemiyor
titriyor ve bir yerlere dalıyor (kısa süreli)

Kedimin sorunu ne olabilir

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizde viral bir problem nedeniyle ağız ve diş konusunda sorun yaşanıyor olabilir. Bu konuda bağışıklığın da bir taraftan desteklenmesi önemlidir. Ağız ve diş enfeksiyonları iştahı doğrudan etkilediği için halsizlik görülmesi olağandır. Ancak bağışıklığı güçlendirmeniz olası yeni enfeksiyonları engelleyebilir. Kuru mamayı ısırmakta zorlanabileceği için recovery grubu yaş mamaları kliniklerden edinerek bir süre beslenmesini destekleyebilirsiniz. Tedavisi süresinde diş etlerinin takip edilmesi önemlidir.
 
Bu konuda hekiminizin tedavisini takip etmenizi öneriyorum.Eğer daha detaylı incelenmesini isterseniz de fakültelerin hastanelerine başvurarak konuda uzman veteriner hekimlerin görüşünü alabilirsiniz. 
 
Ağız içinde kullanılabilecek destekleri de hekiminize danışabilirsiniz. Viral kaynaklı olması durumunda lysine , koenzim q10 ve probiyotik takviyeleri de bağışıklığı güçlendirerek destekliyor. Diş etlerinin sağlığını kazanması için hindistan cevizi yağı, gliserin iyodür de hekiminiz tarafından önerilebilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?