HepiSorKategori: SağlıkKedimin gövde kısmında beze oluştu
AysegulAdnan8 2 sene önce sordu

Merhabalar british shorthair 3buçuk aylık erkek kedim var aşıları iki hafta kadar önce yapıldı bir haftadır arkadaş olması için baska bir kedi daha sahiplendik aşılı bakımlı 4 aylık yavru norveç orman kedisi bu bir hafta içinde benim kedimin kuyruğuna yakın olan gövde kısmında beze gibi bir top oluşmuş önceden yoktu acaba bu neden olmuştur tehlikeli birşey mi diğer kedinin de karın kısmında böyle bir şeye rastladım

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizde oluşan kitle yumuşak mı? İçeriği konusunda biraz bilgi verebilir misiniz? Yakın dönemde hiç kavga ettiklerini gördünüz mü? Bazen kavga nedeniyle bu tarz yaralanmalar ve sonrasında şişlikler gözlemleyebiliyoruz.
 
Karın kısmında ise daha ciddi bir durum olabilir. Bu şişliğin içeriği ve karakterinin belirlenmesi önemlidir. Veteriner hekiminize giderek problemin nereden kaynaklandığını bulmanız gerekiyor.
 
Geçmiş olsun

AysegulAdnan8 2 sene önce yanıtladı

Diğer kedinin karnındaki yumuşak benim british kedimin bacağının üzerinde kalıyor sert nohut gibi

Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

2 kitlenin farklı yapıda ve nedenden olduğunu düşünüyorum. Yapılarını takip ederek büyüme görmeniz durumunda vakit kaybetmeden veteriner hekiminizin detaylı muayene yapmasını öneriyorum. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 12 kişiden 4 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?