HepiSorKategori: SağlıkKedimin iki tırnağında problem var ne yapmalıyım?
Millerinannesi 2 sene önce sordu

Kedimin iki tırnagı böyle derisine girmiş şeklde ve o patisini asla yere değdirmiyor mart ayında balkondan düştü sağ kolu kırıldı iki kere ameliyat ettirdik ama asla düzelmedi hala o patisinin üstüne basmıyor. Sizce tırnaklarından olabilir mi? Yoksa tırnakların sebebi kırık kolu mu?

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Dostunuzun tırnağının düzeltilmesi gerekiyor. Bu şekilde ilerleyen tırnak zamanla batmaya başlayacak ve ciddi enfeksiyonlara sebep olabilecektir. Üzerine basmamasının sebebi tırnağı olabileceği gibi travmadan da kaynaklı olabilir. Kırık sonrası ne gibi bir problem yaşadığınızı da bize iletebilirseniz değerlendirip yardımcı olabiliriz. 
 
Geçmiş olsun

Millerinannesi 2 sene önce yanıtladı

Kırık patisine alçı takıldı eve getirirken alçısının çıktıgını gördük tekrar götürdük bu sefer parçalı kırık oluştu dedi veteriner. Mecbur ameliyat oldu 15 gün klinikte tuttuk ama orda da alçıyı kırdığı söylendi. koluna pim takıldı. Sabitlendi.İyileşecek zamanla basacak dediler ama hiç basamadı. Üstüne tırnakları da böyle olmuş. Çok hırçın davranıyor artık eskiden çok uysaldı her yere zıplardı şimdi hiçbir şey yapamıyor. Tırnaklarıı nasıl duzeltebiliriz?

Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Kırığın durumu nedeniyle ağrısı bulunuyor olabilir. Bu yüzden de size de dokundurmuyor olması beklenen durumdur. Bu konuda röntgeni ve durumunu yakından görmeden bir öneri vermem doğru olmayacaktır. Ancak veteriner fakültesi hastanesine başvurarak uzman bir cerrah veteriner hekimin değerlendirmesini sağlayabilirsiniz.
 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?