HepiSorKategori: SağlıkKedimin karnı şiş ve 2 aydır ishal . Ne önerirsiniz?
Yücel 3 sene önce sordu

Merhaba
4 aylık british short hair erkek yavru kedimiz var 2 aylıkken sahiplendik bu sürede tüm aşıları yapıldı ancak kediciğin karnının yanları sürekli şiş arada bir biraz iniyor ek olarak yaklaşık 2 aydır ara ara sulu sarı dışkılıyor gelişmedi de yavaş genel olarak morali iyi parazit aşıları tam en son gaita testinde de parazit vb negatif msma değişimi yapmadık rc mother&baby yiyor suyunu çok içiyor ama karın şişliği ve 2-3 günde bir cıvık dışkılaması bitmedi mana değişimi vb önerir misiniz endişelenilecek bir durum mudur

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizde muhtemel bir sindirim problemi görülüyor olabilir. Eğer son dönemde beslenmesinde bir değişiklik yapmadıysanız ve parazit tedavilerini düzenli takip ediyorsanız sindirim sistemi için probiyotik takviyeleri kullanabilirsiniz. Karın şişliğinin de sebebinin bulunmasını öneriyorum. 
 
Bazı viral hastalıklarda karında şişlik görülebiliyor. Bu yönde bir muayene yapılması erken teşhis anlamında faydalı olacaktır.
 
Geçmiş olsun

Myucel 3 sene önce yanıtladı

Merhaba;

Bu hafta veteriner hekimimizin tavsiyesiyle çok az yoğurda reflor toz kullanmaya başladık, dışkılaması ve az da olsa şişkinlik sorunu düzeldi, kan testlerini de en kısa sürede yaptıracağız, ilginiz için çok teşekkür ederiz.

Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Sindirim sistemindeki yararlı bakterilerin oluşturacağı flora ile muhtemelen bu problemin önüne geçebileceksiniz. Tekrardan geçmiş olsun 

Toplam 1 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?