HepiSorKategori: SağlıkKedimin kuyruğunda oluşan lekeleri yok edemiyorum
K3L3B3K 2 sene önce sordu

Bu kuyruğunda oluşan lekeleri yok edemiyorum. Kedimi banyoda yıkadığım zaman orasını ovalayarak çıkıyor ama bir kaç gün sonra tekrar oluşuyor. Dipte birde sanırım bu yüzden kedimin kuyruğundaki çoğu tüy döküldü. Yetişkin olmadan önce kuyruğunda daha çok tüy vardı.Hatta kuyruğu havada kabarttı mı çok güzel görünüyordu ama artık pek fazla tüy kalmadı.Bunun sebebi nedir?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kesin olmamakla birlikte bu durum organlar ile ilgili bir problemden kaynak alıyor olabilir. Beslenmesi, hormon düzeyi ve aktivite oranı değerlendirilerek bir veteriner hekim muayenesinde tedavisine karar verilebilir.
Bu duruma eşlik eden bir koku, yapışık tüyler, tüy dökülmesi ve renk değişimi gibi belirtiler görebilirsiniz. Bazen bu belirtilerin beraberinde bir enfeksiyon şekillenmiş olabiliyor. Kısırlaştırılmamış erkek kedilerde daha sık karşılaşılan bir durumdur ve kesin sebebi bilinmemektedir.
 
Tüy dökülmesi ise bu sorun ile bağlantılı olabilmenin yanında başka sebeplere de dayanabilir. Bu konuda hazırladığımız kapsamlı içeriğe göz atmanızı öneririm.
https://hepipet.com/kedi-tuy-dokulmesi/
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?