HepiSorKategori: SağlıkKedimin poposunda yara
kedi 3 sene önce sordu

merhaba 12 15 haftalık kedimin poposunda bir yara gibi fistül gibi birşey gördüm acaba kötü bişey mi bi bakar mısınız

Attachments
2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedilerde bazen anal keselerin yangılanması ile böyle fistüller oluşabiliyor. Kedinizde aynı zamanda dışkı problemi yaşıyor musunuz? Ayrıca bir şişlik ve ağrı hissini gözlemlemenizi tavsiye ederim. Ancak tavsiyem bir veteriner hekime görünmeniz ve enfeksiyon durumunun muayene edilmesi. 
 
Geçmiş olsun.

kedisahibi 3 sene önce yanıtladı

merhaba yanıt için teşekkürler kakasını yaparken normal şekilde yapıyor fakat en son tam kakasını bitirirken kakada kan geliyor onun dışındaki kısımda herhangi bir sıkıntı yok ayrıca kakasını yaparken acı gibi bir durum gözlemlemedim tahminime göre acı hissetse acı acı miyavlar fakat öyle bir durum yok. en sonunda kakasını bitirdikten sonra poposunu sildirmiyor çok bağırıyor. ve poposunda kan oluyor.

Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Son kısımda bahsettiğiniz tepki muhtemelen bölgede ağrılı bir enfeksiyon varlığını işaret ediyor. Ancak dışkıda kan da görülmesi bir sağlık problemidir. Ayrıca bölge enfeksiyona daha açık olacaktır ve dışkıyla teması enfeksiyonun ilerlemesine neden olabilir. Muayene edilmesi ve tedavisi gerekir.

Profile photo ofnadireysfnadireysf 11 ay önce yanıtladı

Dışkısını yaptıktan sonra neden poposunu siliyorsunuz,ondan yara olmuş olabilir,ihsal olup dışkısı etrafına bulaşmadığı sürece poposunu silmeyiniz lütfen

Toplam 17 kişiden 8 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?