HepiSorKategori: SağlıkKedimin poposundan akıntı geliyor
caglasukara 1 sene önce sordu

Merhaba,
2 buçuk yaşında smokin erkek bir kedim var. Geçen sene kısırlaştırdık. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadık hastalığı olmadı. Kendisi çok hareketli. Bu gece otururken birden kedimin poposunda ıslaklık gördüm. Eğilip bakmak istedim genelde her zaman olduğu gibi sadece kendi istediği zaman dokundurduğundan zor oldu bakmam. Video çekme şansım da oldu. Poposundan şeffaf bir akıntı geldiğini farkettim hatta otururken damladı. Hafif kırmızılık da vardı. Hala çok hareketli keyifsizlik yok. Son birkaç aydır aşılarını aksattık acaba iç parazit olabilir mi? Mamasını eskisi gibi yiyor bi değişiklik yok, tüyleri son 5-6 aydır çok dökülüyor, hareketlerinde de bi değişiklik yok. En yakın zamanda veterinere götüreceğiz ama sormak istedim ne olabilir bu?

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 1 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
İç parazit problemi olabileceği gibi anal bezlerle ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle dışkılamada bir zorlanma farkediyorsanız ve kötü bir koku ile karşılaşıyorsanız sebebi bu olabilir. Tüy dökülmesi kesin bir sebebe bağlı olmamakla birlikte mevsim geçişlerinde görülmesi normaldir. Ancak aşırı miktarda döküldüğünü düşünüyorsanız detaylı bir muayene yapılması gerekebilir.
 
Bununla birlikte tüy yapısını destekleyici çinko, vitamin , aminoasit takviyeleri işe yarayabilir. Düzenli olarak taramanızı öneriyorum. Kesinlikle tıraş ettirmemenizi tavsiye ederim. Tüy yapısı nedeniyle tıraş edilen kedilerde ısıya duyarlılık artmaktadır. 
 
Görüşmek üzere

Toplam 10 kişiden 6 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?