HepiSorKategori: BakımKedimin sol gözünden kırmızımsı yeşilimsi akıntı başladı
deniz 2 sene önce sordu

kedimi sol gözünden kırmızımsı yeşilimsi sıvı geliyordu veterinere gidince damla verdi sonra onu damlatmaya başladık fakat enfeksiyon sağ gözüne de sıçradı ve daha kötü bir hal aldı dün veterinerin isteği üzerine eczaneden başka bir damla aldık işe yarar mı yaramazsa ne yapmamız gerek körlüğe kadar ilerler mi

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Konu göz olduğunda oldukça hassas bir organ olduğu için ancak yakından yapılabilen muayene ile tedavi belirlenebilir. Hayvanı görmeden bir öneride bulunmamız doğru olmayacaktır. Ancak bazı öneriler ve süreci özetleyebilirim. Bahsettiğiniz göz tedavisi enfeksiyonun ilerlemesini önlemelidir. Ayrıca tedavide olası bulaşma riskinden dolayı her 2 göz birlikte takip edilmeli ve tedavisi yapılmalıdır. Bu konuda veteriner hekiminizin yönlendirmelerini takip etmenizi öneriyorum.
 
Bunun dışında göz tedavilerinde reçete edilen damlaların saatini aksatılmadan titizlikle devam edilmelidir. Eğer önerilen sıklık ve miktarda takip edemiyorsanız klinikte devam edilmesi de gerekebilir. İyileşme ise çok hızlı olmayabilse de kötüye gitmemelidir. Eğer iyileşme sürecinde bir problem görüyorsanız tekrar veteriner hekiminize görünebilir, uzman bir hekimin değerlendirmesi için yakınınızdaki bir veteriner fakültesi hastanesine başvurmayı düşünebilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?