HepiSorKategori: BakımKedimizin ağzında yaralar oluştu
Nesrin Oral 2 sene önce sordu

Sn Veterinerim kızımın 4/5 aylıkken aldığı kedisi ile ilgi sorunumuz bizi çok üzüyor.Henüz 1 yaşına gelmiş erkek Van Kedisini kısırlaştırdık,işlemden 2gün sonra zorunlu seyahat için bir bakıcıya bıraktık.Oradayken parazit zehirlenmesi geçirdi ağır bir tabloyla hastaneye götürdük.Değerleri çok çok kötüydü yaşama şansı çok zor dendi.Bütün değerleti sıfırlanmış.Fakat tedaviye cevap verdi şükür kurtuldu deyip eve getirdikBu arada her türlü riski ekarte edebilmek için böbrek karaciğer testleri de dahil epeyce test yaptırdık.Hepsi negatifti.Ama evde çok iştahsiz isteksiz sanki depresyonda gibiydi.Tekrar veterinerimize götürdük hastanede kalsın dediler,oradayken görmeye gittiğimizde küvezden kaçmak için burnunu yaralamıştı.Bir kaç gün daha kalmasını önerdiler.Sonra bize ağzında yaralar oluştu diye haber verdiler.Bu durumlar bizi maddi manevi çok üzdü ve biraz çelişkili gördüğüm için size danışmak istedim.Lütfen bize biraz yardımcı olmanızı rica ediyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin yaşadığı parazit probleminin tedavisi sonrası daha detaylı incelenmesi gerekebilir. Bahsettiğiniz organ fonksiyonlarında bir sorun olmadığını düşünerek yakınınızdaki bir veteriner fakültesi hastanesinde iç hastalıkları uzmanına görünmenizi öneriyorum. Bu tarz komplike olabilecek durumlarda daha doğru bir yol olacaktır. 
 
Ağız yaraları bir enfeksiyon bağlantılı görülebilir. Dolayısıyla iştahsızlığın da kaynağı yaşadığı ağrılar ve yaralar olabilir. Bu dönemde doğru beslenmesi ve gözlem altında kalması gereklidir. Nekahat döneminde kullanılan yüksek besin değerine sahip yaş mamalar ile beslenmesini destekleyebilirsiniz. 
 
Bu süreçte görülebilecek ek belirtiler de sağlığına kavuşması için önemlidir. Normal şartlarda gerekli tahliller ile sonuca ulaşılabilir. Yine de daha detaylı değerlendirilmesi aklınızdaki çelişkiyi giderecektir. Uzman bir hekime görünmeniz içinizi rahatlatacaktır. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?