HepiSorKategori: SağlıkKedimizin ağzında yaralar var
Göktürk 2 sene önce sordu

Merhaba

Öncelikle 5,6 yıllık beslediğimiz bi kedimiz var ismi Duman.Son yıllarda ağzında bi problem çıktı ve sürekli yara olup duruyordu yemek yiyemiyordu ve bunun sonucunda çok zayıflamıştı.Bizde veterinere götürdük.Veteriner iğne yaptı sonra ağzındaki sıkıntı geçti ama 1 veya 2 ay sonra yine ağzında yara olmaya başladı yine götürdük yine antibiyotik yaptı ardından kedinin ağzına baktırdık ama kedinin ağzında hiç bir sıkıntı yok dedi veteriner ama ağzındaki yaralar bi türlü geçmiyordu sonra veterinere dedik ağzına baktım hiç bir sıkıntı yok ve sürekli antibiyotik de veremem dedi çünkü kedinin sağlığı için zararlıymış.
Şimdi ne yapacağımızı bilmiyoruz gerçekten kedimiz Duman iyice zayıfladı ve bu duruma çok üzülüyoruz 🙁 Lütfen ne yapmamızı söyleyin…

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Kedinizin ağzındaki yaraların fotoğraflarını bize iletebilirseniz yardımcı olabiliriz. Bunun dışında beslenme konusunda problem yaşayan kedinize besin değeri yüksek recovery grubu yaş mamaları kullanabilirsiniz. Bu mamaları iğnesi çıkarılmış enjektör ile ağızdan yedirebilirsiniz. 
 
Antibiyotik tedavisi konusunda şu aşamada bir şey söyleyemem ancak yaraları gördükten sonra bir yorum yapabilirim.
 
Geçmiş olsun
 
 
 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?