HepiSorKategori: SağlıkMerhaba tekrar, 3 aylık iki köpeğim var demiştim. B..
Aysu 3 sene önce sordu

Merhaba tekrar, 3 aylık iki köpeğim var demiştim. Biri yaklaşık 5 gündür hasta. Kusuyor, ishali var ama kan çıkmıyor ikisinden de. Kustuğunda sarı kusuyor. İki gün önce diğer köpeğimizde de halsizlik sezdik. Ne olmuş olabilir veterinere girmeden nasıl halledebiliriz bilgi verirseniz çok sevinirim. Bir de tavuk kemiği vermiştik midesine batma olduysa ishalinde veya kustuğunda kan çıkar mı? Şimdiden teşekkürler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhabalar,
 
2 yavruyu ayırmadığınızı gördüm, umarım olumlu etkimiz olmuştur. Sorunuza gelecek olursak bahsettiğiniz problem ciddi görünüyor. Özellikle 5 günlük süre bir hastalığın akut döneminin geçtiğine ve artık genel vücut direncinin zayıfladığı anlamına geliyor. Parazit ve aşılamalarına başlamış mıydınız? Özellikle kusma ve ishal birlikte seyrediyorsa vakit kaybetmeden bir veteriner kliniğine başvurmanızı kesinlikle öneririm.
 
Bu süreçte 5 gün ciddi bir kayıp ve bu kayıp tedavi sürecini uzatacaktır. Ayrıca diğer köpeğiniz de bulaşıcı bir hastalık tablosunda maalesef risk altındadır. Benzer bir sağlık problemini paylaşmış olma ihtimalinden dolayı her 2 köpeğinizi de muayene ettirmenizi öneririm. Gerekli tahlillerin yapılması ve vücut direncini güçlendirilmesi ile tedavisini başlanması hayati önem taşıyor. Diğer sorunuz için ise röntgen çekilmesi ve sindirim probleminin kemikten kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilirler. Ancak önceliğiniz zaman kaybetmeden genel tablonun düzeltilmesi olmalıdır.
 
Gelişmelerden bizi bilgilendirebilirsiniz. Geçmiş olsun.

aysdemrci 3 sene önce yanıtladı

Aşılarını yapıyorduk ve parazit ilaçlarını düzenli veriyorduk. Veterinere götürdük serum ve ilaç verip gönderdiler ama ikinci köpek iyi görünüyor onun gibi değil kesinlikle. Hasta olan köpek nefesini zor alıyor kaybedeceğiz galiba gerçekten çok üzgünüm. Çok teşekkür ederim cevabınız için.

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?