HepiSorKategori: SağlıkKöpeğim öksürüyor ve zayıfladı
Profile photo ofgulce-gnygulce-gny 3 sene önce sordu

merhabalar birkaç gündür şehir dışındaydım köpeğimi arkadaşıma bırakmıştım bugün döndüm ve biraz zayıfladığını fark ettim ayrıca eve kusmuş sarı-yeşil safra gibi, bugün defalarca boğazından hırıltılı öksürme sesi geldi ve nedense zayıflamış gibi hissediyorum. arkadaşımı biliyor ve tanıyor ancak durum yine de psikolojik olabilir mi? her zaman yediği mamasının haricinde bir şey yememiş. Sizce ilk olarak ne yapmalıyım, devam ederse zaten veterinerine götüreceğim. 🙁

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Dostunuzun ev değişimi nedeniyle bir stres yaşamış olması ve bununla bağlantılı olarak enfeksiyonun ortaya çıkmış olması ihtimali var. Ayrıca oldukça yaygın olan enfeksiyonlar tuvalet için dışarı çıkarıldığında da bulaşıcı olabiliyor. Bununla birlikte solunum yolları enfeksiyonlarında hırıltı, öksürme görülebilmekle birlikte bahsettiğiniz kusma gibi durumlar tekrarlaması durumunda kalp problemlerine de işaret edebilir. 
 
Detaylı bir muayeneden geçmesi dostunuz için gereklidir. İştahsızlığı ise yine birbiri ile bağlantılı sebepten görülüyor olabilir. Vakit kaybetmemenizi öneririm.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?